Oficjalny portal przedszkola: Zespół Placówek Oświatowych

Zespół Placówek Oświatowych
w Dziewkowicach

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Wycieczka do Wisły – w poszukiwaniu źródeł najdłuższej rzeki

14 czerwiec 2021
Po wyjątkowo trudnym roku i wielu miesiącach spędzonych przed monitorami komputerów uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę.
Udaliśmy się do Wisły, Istebnej oraz Koniakowa, by przynajmniej jeden dzień spędzić na łonie natury i odświeżyć relacje, które zagubiliśmy podczas zdalnej edukacji.
Wycieczka, chociaż jednodniowa, dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń:
  • Zwiedziliśmy Chatę Kawuloka w Istebnej, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać zabawnych opowieści o tym, jak w dawnych czasach żyli mieszkańcy Beskidu Śląskiego.
  • W Koniakowie odwiedziliśmy Centrum Pasterskie, dowiedzieliśmy się, jak się wytwarza tradycyjne oscypki oraz skąd bierze się wełna.
  • Wspięliśmy się na górę Ochodzitę - najwyższy szczyt, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki oraz pasące się owieczki.
  • Wysłuchaliśmy ciekawej pogadanki o tym, że ze źródeł na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które po połączeniu się i przyjęciu wód potoku Malinka tworzą Wisłę – królową polskich rzek.
  • Sprawdziliśmy, gdzie znajduje się rezydencja Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
  • Zwiedziliśmy również Skocznię Narciarską im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Wyciągiem krzesełkowym wspięliśmy się na wieżę widokową, skąd mogliśmy zobaczyć panoramę Wisły.
Pod koniec dnia pożegnaliśmy pana Mariusza, naszego przewodnika, i w dobrych humorach oraz pełni niezapomnianych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2021-06-14 21:07:03)
Informację zmodyfikował(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2021-06-14 21:11:00)
Liczba odwiedzin: 149198
Do góryStopka

Zamknij