Oficjalny portal przedszkola: Zespół Placówek Oświatowych - Przedszkole Publiczne

Zespół Placówek Oświatowych - Przedszkole Publiczne
w Dziewkowicach

Realizowane programy profilaktyczne, edukacyjne i ekologiczne oraz akcje


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO "NOWA SZKOŁA" MAC EDUKACJA
 

W naszym przedszkolu pracujemy w oparciu o program edukacji przedszkolnej  "Nowa szkola", którego autorkami są Małgorzata Kwaśniewska i  Wiesława Żaba –Żabińska . Program stanowi uszczegółowienie podstawy programowej i ukierunkowany jest na wspomaganie wielostronnego rozwoju dziecka, zgodnie z jego wiekiem. Treści zawarte w programie są realizowane również na zajęciach w języku niemieckim.
 

PROGRAM EKOLOGICZNY "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"

Nasze przedszkole kolejny już rok bierze udział w ogólnopolskim, edukacyjnym Programie Kubusiowi Przyjaciele Natury , który ma na celu realizację zagadnień ekologicznych. Partnerem merytorycznym tego przedsięwzięcia jest Fundacja "PARTNERSTWO DLA ŚRODOWISKA", a organizatorem programu znane każdemu dziecku marki naszych ulubionych soków: "Tymbark" i "Kubuś".Zdobycie tytułu "Kubusiowych Przyjaciół Natury" potwierdzone Certyfikatem, wymaga realizacji określonych w regulaminie programu działań oraz zdobyciu przypisanych im punktów. Dzięki realizacji programu utrwalamy zdobyte już wiadomości z dziedziny ekologii i wciąż zdobywamy nowe. Zajęcia odbywają się w formie zadaniowej oraz zabawowej, także z udziałem rodziców. Program wprowadza nas w piękny i fascynujący świat natury, uwrażliwia na otaczające środowisko, uczy przy tym jak o nie dbać i chronić. Sprawia nam wiele radości ,dobrej zabawy i satysfakcji z osiągniętych celów. Koordynatorem jest Pani Małgorzata Marzok (realizacja grupa starszaki).

PROGRAM PROFILAKTYCZNY "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"

To program edukacji antynikotynowej, który gwarantuje wszechstronne podejście do profilaktyki antytytoniowej - wpływa nie tylko na dziecko, ale także na jego rodzinę oraz personel przedszkola.
Koordynatorem jest Pani Klaudia Marzok(realizacja grupa starszaki).

PROJEKT EDUKACYJNY "DZIAŁAJ Z IMPETEM"

Działaj z imPETem! To projekt edukacyjny, w którym zachęcamy Polaków do segregacji odpadów, podkreślając przy tym, dlaczego warto to robić. Szczególny nacisk kładziemy na butelki PET, które są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych.
Koordynatorem jest Pani Małgorzata Marzok( realizacja grupa starszaki).

 

PROJEKT EDUKACYJNY "WYZWANIA TEODORA".

„Wyzwania Teodora”
 to ogólnopolski Projekt edukacyjny skierowany dla dzieci najmłodszych, który w prosty sposób ma przekazać ważne umiejętności i wartości. Są one związane  ze sportem, przygotowaniem posiłków, okazywaniem pomocy, wyrażaniem emocji
i uczuć, dbaniem o przyrodę itp., a przede wszystkim służy wszechstronnemu rozwojowi dziecka.
Koordynatorem jest Pani Małgorzata Marzok( realizacja grupa starszaki).

PROGRAM EDUKACYJNY "MAMO, TATO WOLĘ WODĘ"

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.W ramach programu tworzone są dla przedszkoli eksperckie materiały edukacyjno-poznawcze, w tym scenariusze zajęć, angażujące dzieci i wychowawców do wspólnej nauki poprzez zabawę.
Koordynatorem jest Pani Małgorzata Marzok( realizacja grupa starszaki).

PROGRAM EDUKACYJNY "SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE"

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to nowy, ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Grupa, do której skierowany jest nowy program, to dzieci uczęszczające do przedszkoli w wieku 5-6 lat.Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Koordynatorem jest Pani Klaudia Marzok(realizacja grupa starszaki).

 

 

AKCJA CHARETATYWNA "ZBIÓRKA NAKRĘTEK"

Zbierając nakrętki we wszystkich oddziałach naszego przedszkola wspieramy rehabilitację chorych dzieci. 

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2017-02-03 18:50:05)
Informację zmodyfikował(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2021-10-07 14:06:49)
Liczba odwiedzin: 1447
Do góryStopka

Zamknij